Laenude refinantseerimine

Laenude refinantseerimine tähendab, et olemasolevaid laene refinantseeritakse, et saada soodsamaid laenutingimusi. Kõik tarbijad soovivad madalamaid intressimäärasid, väiksemaid igakuiseid makseid või pikendada laenu tagasimaksmise perioodi. Eestis võib laenuandjate vaheline konkurents viia võistlevate laenupakkumisteni ja mõnikord saavad laenuvõtjad sellest kasu. Kui turg paraneb ja ettevõtted pakuvad odavamaid laene või laenuvõtjate krediidiajalugu paraneb, võib sellega kaasneda parem pakkumine. Enne refinantseerimise võimaluste poole vaatamist peaksid sa uurima oma praegust laenulepingut. Sa võid avastada, et lepingu ennetähtaegne lõpetamine võib kaasa tuua lisakulusid. Mõnel juhul on need kulud suuremad kui refinantseerimisest saadav võimalik kasu.

eesti laenude refinantseerimineKiirlaene ei tohiks kasutada lühiajaliste kohustuste refinantseerimiseks. See ei too endaga kaasa rahalist kasu. Refinantseerimine on mõttekas vaid siis, kui ta loob majandusliku mõju. Laenu refinantseerimine ilma tagatiseta on üks võimalus, mida eestlased tahaksid kasutada, aga see ei ole alati võimalik. Laenuandjad tahavad garantiid, et nad saavad oma raha tagasi ning tagatis on üks parimaid viise seda kindlustada. Enne kliendile lahenduse pakkumist hindavad laenuandjad tema krediidiajalugu, sissetulekut, väljaminekuid, olemasolevate laenude suurusi ja tingimusi. Kui ettevõte näeb viisi, kuidas saada uue kliendi pealt kasumit, võivad nad ettepanekule jaatavalt vastata. Kaalutlemine võtab aega ja klient, kelle sooviks on laenude refinantseerimine, peab sellest eelnevalt teadlik olema.

Refinantseerimisega kaasnevad alati lisakulud (uue laenulepingu kulud, kindlustus, intressimäärad jne), mistõttu on alati kasulik hoolikalt kaaluda, kas see on seda väärt. Kui sa oled valmis teatud võimalusi lähemalt uurima, vaata üleval kokkuvõetud pakkumisi. Laena vastutustundlikult.