Väikelaenud

Eestis on väikelaen põhimõtteliselt laen, mida võetakse lühikeseks ajaks ja kindlaks eesmärgiks.  Enamjaolt täidavad need kiirlaenud rahapuudust, mis võib äkitselt tõusetuda. Iga olukord on erinev ja väikelaenud on kasutatavad erinevateks otstarveteks – ootamatu meditsiiniline arve, auto parandamine jne. Enne laenu valimist peaksid esitama küsimusi – kas ma vajan seda ja kas ma jõuan seda tagasi maksta? Iga laen lisab ühe majapidamise eelarvele piiranguid. Mis juhtub, kui sa selle tagasi maksad? Kas sa saad järgmise palgapäevani hakkama? Need on kõik lihtsad küsimused, aga neid peab küsima enne finantskohustuste võtmist. Parem karta kui kahetseda.

Kuidas saada väikelaen?

Uued tehnoloogiad pakuvad uusi võimalusi, seega on praegusel ajal võimalik saada laenu interneti vahendusel. Pole vahet, kas elad Tallinnas, Tartus, Pärnus või maal. Et taodelda soodsaim laen, on vaja arvutit, mobiiltelefoni ja e-maili. Taotlused täidetakse veebis ja paljudel juhtudel langetatakse otsus ühe tunniga või kiiremini, kui taotlus esitatakse tööajal. Mõnel juhul võib minna aega kauem ja ka selleks tuleks valmis olla.

Esiteks, et vältida hilisemaid segadusi, täida kindlasti info õigesti. Pärast taotluse saamist hindab laenuandja selle kooskõla krediidinõuetega. Kõik laenuandjad kontrollivad infot Krediidiinfo andmebaasist ja teevad kindlaks sissetuleku. Mõned võivad paluda sissetulekut tõestada pangakonto väljavõttega, seega ole valmis seda edastama. Et vältida vastutustundetut laenamist, ei ole võimalik Eestis saada väikelaenu halva krediidiajaloo ja ilma regulaarse sissetulekuta. Finantsasutused ei ole heategevuslikud asutused, nad peavad olema kooskõlas riikliku seadusandlusega ja ei ole nõus selliseid riske võtma.

Põhilised kriteeriumid laenuvõtjale enne laenu taotlemist, on:

  • Eesti elanik, vähemalt 18 aastat vana
  • omab töökohta taasesineva või regulaarse sissetulekuga
  • omab pangakontot
  • omab puhast krediidiajalugu

Enamikel juhtudel on maksegraafik, mille alusel väikelaen tagasi makstakse, 2 päeva kuni üks kuu pikk, aga mõned ettevõtted laenavad raha kuni kahe aasta pikkuseks perioodiks. Võimalik on ka tagasimaksmise graafikut pikendada, aga selle peale ei tohiks lootma jääda, kuna sellega kaasnevad lisariskid ja -kulud. Laenatava raha summa on 50 kuni 3000 eurot. Laenusumma sõltub sinu sissetulekust, laenu tähtajast ja muudest faktoritest.

Internetilaenud pakuvad mõningaid eeliseid laenuvõtjatele, aga üks negatiivne punkt võib olla nende kõrge intressimäär. Kuna laen antakse lühikeseks ajaks, püüavad laenuandjad kõrge intressimäära pealt rohkem teenida. Parema intressimäära saad, kui võrdled erinevaid pakkumisi ja kui kasutad tööriista nimega väikelaenu kalkulaator. Võrdlemine on hea moodus leida madalamaid intressimäärasid internetis. Selle tarbeks vaata lähemalt meie kokkuvõtlikke pakkumisi. Laena vastutustundlikult.